چگونه یک فریلنسر مناسب برای پروژه‌مان انتخاب کنیم؟

 

برای کارآفرینان، کارکردن با فریلنسرها بهترین روش برای رشد کسب و کار یا انجام یک کار تخصصی توسط افراد حرفه‌ای است، بدون اینکه به تعداد کارمندان خود اضافه کنند. اکثر قریب به اتفاق کارفرمایان تازه وارد در این حوزه ادعا می‌کنند این روش اینترنتی و این تعامل دوطرفه با فریلنسرهای حرفه‌ای از طریق وبسایت‌هایی همچون پرشین فریلنسر راحت‌ترین شیوه ممکن برای ایجاد این تعامل بوده است.

مواردی که باید مورد توجه قرار بگیرد از این قرار است:

 

بدانید چه چیزی نیاز دارید

برای  یک فریلنسر هیچ چیز دلهره‌آور تر از این نیست که با کارفرمایی کار کند که خود نمیداند دقیقاً به دنبال چیست که این امر باعث تأخیر در پروسه کاری و نهایتاً طولانی شدن پروژه نهایی می‌شود. بنابراین، مهم‌ترین موردی که قبل از استخدام یک فریلنسر باید مدنظر داشته باشید این است که چه بیزینس پلنی خواهید داشت و دقیقاً به دنبال چه هدفی هستید. ممکن است این نکته ساده به نظر برسد، اما باید بدانید که فریلنسرها در زمینه‌های مختلفی تخصص دارند. شما به عنوان کارفرما باید بدانید که هر فریلنسر در حوزه مشخصی مهارت دارد و بدون بیان یک ایده مختصر اما کاملی از آنچه که در ذهن شماست، رسیدن به بهترین کیفیت و عملکردی که مدنظر شماست و از عهده یک فریلنسر براحتی برمی‌آید، تقریباً توسط هر فریلنسری غیرممکن خواهد بود.

 

سوالات مناسب بپرسید

از آنجایی که ارتباط شما با فریلنسر بطور معمول مجازی خواهد بود، بسیار مهم است که بدانید آیا او برای هدف و پروژه شما مناسب است یا خیر.

زمانی که شما به وضوح بدانید بدنبال چه چیزی هستید و فریلنسر چه موارد و تخصص‌هایی را باید دارا باشد، آنگاه میتوانید با پرسش‌های طبقه‌بندی شده و البته مرتبط در مورد استخدام کردن یا نکردن یک فریلنسر تصمیم بگیرید. که این خود شامل سوال در مورد سوابق تحصیلی، مراجعی که صلاحیت او را تأیید می‌کنند و در ادامه نظرات دیگران و نتیجه تعاملی که او با کارفرمای قبلی خود داشته همگی پرسش‌های مهم و اساسی هستند که یک کارفرما باید مدنظر داشته باشد. این یک فرصت فوق‌العاده است که بتوانید بفهمید فریلنسرها چطور کار می‌کنند، آیا آنها برای کارهای محول‌شده فردی قابل اعتماد هستند یا خیر؛ همچنین می‌توانید پی ببرید که فریلنسر مورد نظر تا چه اندازه با فرهنگ و محیط تعاملی پروژه شما هماهنگی دارد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که تمامی سوالات خودتان را راجع به ارتباط برقرار کردن و دردسترس بودن فریلنسر پرسیده باشید.

 

پارامترها و توقعات را مشخص کنید

حالا که با توجه به گفته‌های بالا از صلاحیت یک فریلنسر اطمینان حاصل کردید، پارامترهای ذیل را در ادامه پروژه مدنظر قرار دهید:

 

  • نتایج
  • شرایط استفاده از خدمات
  • زمان تحویل پروژه
  • ارتباط مورد انتظار
  • پرداخت حق الزحمه و پاداش‌ها
  • نحوه اطمینان حاصل کردن از اتمام پروژه

تبریک می‌گوییم! حالا شما تمام مراحل را با موفقیت به اتمام رسانده‌اید!

نظر